?

Log in

No account? Create an account

Previous Entry | Next Entry

Naminis majonezas

majonezas 2   majonezas 1

Niekada negalvojau, kad kibirėlis majonezo gali taip pakelti nuotaiką :D Tai va, istorija paprasta: namiškiai labai mėgsta majonezą, o mane graužia sąžinė, kai jie jį valgo, nes nerandu tokio, kurio sudėtis manęs negąsdintų. O pačiai pagaminti trukdė žalių kiaušinių fobija (žinau žinau, gerai nuplovus galima saugiai vartoti ir žalius, bet fobija juk neturi logikos...). Todėl bekiaušio majonezo be kiaušinių receptą būtinai turėjau išbandyti. Gavosi geras majonezas! Skanus, tirštas, pagaminamas per 10 sek. + 3 min. pasiruošimo. Be to, žinau visas jo sudėtines dalis :) Ir dar galima žaisti su prieskoniais ir aliejais. Tsss, tik nesakykit mano namiškiams: dabar jie valgys majonezą, o gaus ir nakvišų, ir graikinių riešutų, ir garstyčių aliejaus.
  

NAMINIS MAJONEZAS

150 ml rafinuoto vynuogių kauliukų aliejaus
75 ml - 2 v.š. su kaupu sauso pieno miltelių + vanduo
0,5 - 1 a.š. garstyčių (atsargiai, jei nemėgstat aštriai, garstyčių reikia labai nedaug)
0,5 a.š. cukraus
0,5 a.š. druskos
2 a.š. natūralaus obuolių acto arba citrinos sulčių

Į aukštą plakimo indą įberti 2 v.š. sauso pieno miltelių ir įpilti tiek vandens, kad viso gautųsi 75 ml (vandens realiai reikia kažkur 1-2 v.š.), įpilti aliejų, cukrų, druską, garstyčias. Suplakti viską blenderiu. Jau po kelių sekundžių masė ima tirštėti. Tada supilti obuolių actą, vėl paplakti. Paragauti, išlyginti skonį: jei reikia, pridėti druskos, cukraus, prieskonių. Dar porą sekundžių burzgimo ir majonezas paruoštas.
Variantai:
 - pagrindinis bazinis aliejus turėtų būti rafinuotas, neutralaus skonio, labai tiko vynuogių kauliukų. Bet dėl skonio ar sveikatingumo galima maišyti įvairesnius. Pavyzdžiui, sekantį kartą imsiu 100 ml vynuogių kauliukų ir 50 ml nakvišų aliejaus.
 - galima pridėti pačių įvairiausių prieskonių: česnakų, paprikos miltelių, džiovintų krapų ir t.t.


Comments

( 4 comments — Leave a comment )
(Anonymous)
Oct. 27th, 2012 12:30 pm (UTC)
Vija
Gaminu labai paprastai - į grietinę dedu cukraus, druskos, aliejaus, garstyčių ir viską gerai išplaku. Gaunasi labai geras "majonezas", aišku, galima pridėti ir visokių priedų, kaip pipirai ar krapai, bet čia jau individualu, o skonis gaunasi labai geras, nes miltelių pieno nenaudoju.
dailona
Oct. 27th, 2012 01:25 pm (UTC)
Re: Vija
Kad ir su pieno milteliais skonis gaunasi labai geras :) Be to, majonezas ne toks riebus (pieno miltelių riebumas 1,5%, o grietinės - ?) ir labai tirštas.

Edited at 2012-10-27 02:47 pm (UTC)
(Anonymous)
Feb. 15th, 2013 02:16 pm (UTC)
Naminis majonezas
O man nesigavo ir aš labai nusiminiau, nes buvau nusiteikusi skanauti majonezo:( Gavosi labai skystas ir blenderiuojant masė visai netirštėjo. Gal Jūs kartais žinote, kodėl taip gavosi?
dailona
Feb. 15th, 2013 04:37 pm (UTC)
Re: Naminis majonezas
Tikrai labai gaila, kad nesigavo :( Man jau po pirmųjų sekundžių blenderiuojant masė ima tirštėti. O kokį aliejų naudojote? Kažkur skaičiau, kad majonezo tirštumas priklauso nuo aliejaus...
Nors man atrodo, kad labai svarbu yra vandens ir sauso pieno mišinio kiekis: galbūt per daug vandens?
P.S. ir dar viena mintis šovė į galvą :) Ar visi matavimo indai rodo vienodai? Nes, pvz., aš turiu kelis matavimo indus, kuriuos naudojant niekada nieko nesigauna :) Tiesiog netikslios skalės.
( 4 comments — Leave a comment )