?

Log in

No account? Create an account

Previous Entry | Next Entry

Moliūgų pynė

DSC_3100 nbsp; DSC_3101

Kaip aš mėgstu tokius receptus: paprastas, nesudėtingas, visi produktai yra po ranka, greitai pagaminama, o rezultatas - žr. viršuje (argi šita pynutė ne nuostabi?). Ir dar sudomino keistas kepimo būdas. Apie jį žr. apačioje.

MOLIŪGŲ PYNĖ

100 ml vandens
400 g miltų
250 g moliūgo
3 v.š. aliejaus
1 v.š. cukraus
1 a.š. druskos
2 a.š. sausų mielių
2 a.š. žolelių mišinio (na kaip gi aš be jo, matyt, jau priklausomybė :))
1 a.š. juodųjų sezamų apibarstymui

 - Mieles ir cukrų ištirpinti šiltame vandenyje, palikti kol suputos.

 - Moliūgą smulkiai sutarkuoti arba sumalti blenderiu.

 - Pridėti aliejų, druską, žoleles, susmulkintą moliūgo masę. Po truputį sudėti miltus ir užminkyti minkštą tešlą. Uždengti ir palikti 1-1,5 val., kol pakils dvigubai. Aš tešlą ruošiau duonkepėje, ten pat ir kildinau.

 - Pakilusią tešlą lengvai perminkyti, padalinti į 2 dalis, suformuoti volelius ir perpinti juos tarpusavyje. Gražiai užspaudus galus patupdyti pynę į kepimo formą, aptepti (galima pienu, kiaušinio plakiniu, mano atveju buvo plaktas baltymas). Apibarstyti sezamais.

DSC_3058

 - Orkaitę įkaitinti iki 180°C, įstatyti kepimo formą ir pirmąsias 10 min. kepti pravėrus orkaitės dureles, kol pynė žymiai padidės. Tuomet uždaryti orkaitę ir dar kepti  20-25 min. Kepimas praviroje orkaitėje mane labai sudomino, abejojau, kaip čia gausis... Bet viskas gavosi puikiai: po 10 min. duonelė tikrai smarkiai išsipūtė ir tada ramia širdimi uždariau dureles :) Va kaip tai atrodė:

DSC_3071

 - Iškepusią pynę galima aptepti sviestu ir ataušinti ant grotelių.

Skanaus!

DSC_3078 nbsp;

DSC_3110