?

Log in

No account? Create an account

Previous Entry | Next Entry

Sūrio pyragas - antras dublis

surio pyragas 1

Kas gausis, sujungus du gerus dalykus? Ne, ne tai, apie ką jūs pagalvojote. Gausis NEREALIAI skanus sūrio pyragas. Tešlą dariau tokią, kaip dar vasarą kepto kišo su varške ir pomidorais, o įdaras iš neseniai išbandyto itališko sūrio pyrago. Rezultatas nustebino dvigubai! Bliamba, kaip kartojuos, bet per teliką Rybakas su chorais taip gražiai dainuoja, tingiu galvot ir perrašinėt. Pirma, tai buvo tikrai labai labai labai skanu.

Dabar apie antrą. Su sąlyga, kad buvom smarkiai prisivalgę, kad ir koks skanus buvo pyragas, nesugebėjom jo viso įveikti (stebuklų stebuklas!), pusė pyrago nukeliavo nakvoti šaldytuvan. Ogi pasirodo, *nutaisau egzaltuotą balso toną* KITĄ DIENĄ JIS DAR SKANESNIS! Khm - khm, atsiprašau, įsijaučiau. Be to, šaltą pyragą patogiau supjaustyti net plonom juostelėm. Viskas, baigiu cypaut ir rašau receptą.

SŪRIO PYRAGAS
Kepimui naudojau apvalią 24 cm formą

Tešlai:
320 g miltų
150 g minkšto sviesto
140 g grietinės
1,5 a.š. kepimo miltelių
žiupsnelis druskos

Įdarui:
250 g sūrio (bet kokio kieto, puskiečio, ne varškės, gali būti kelių rūšių)
500 ml pieno
50 g miltų
50 g sviesto
prieskonių (geriausiai tinka įvairūs žolelių mišiniai be druskos)

- Sumaišyti sviestą, persijotus miltus, kepimo miltelius, druską ir grietinę, užminkyti tešlą. Suformuoti iš tešlos rutulį ir įdėti į šaldytuvą.

- Kol tešlos pagrandukas ilsisi, paruošti įdarą, panašiai kaip bešamelio padažą. Sūrį supjaustyti kubeliais arba sutarkuoti. Keptuvėje ant nedidelės ugnies ištirpinti sviestą, supilti miltus, gerai išmaišyti. Tada po truputį supilti pieną (maišom - maišom, nesustojam, gumuliukai pyrago priešai!). Užvirus padažui, į keptuvę sudėti sūrį, prieskonius ir toliau maišyti, kol masė taps vienalytė. Viskas, įdaras paruoštas, lai aušta.

- Kepimo formą ištepti sviestu, pabarstyti miltais. Tuomet ant viršaus iškloti plonai iškočiotą tešlą, suformuoti aukštus bortelius. Tešla gaunasi elastinga, todėl viską galima atlikti rankomis, be jokių kočiojimų.

 - Į paruoštą tešlos pagrindą supilti įdarą.

- Kepti iki 180°C įkaitintoje orkaitėje 35 - 40 min. Sūris gali stipriai apskrusti - nieko baisaus, gausis dar skanesnė ir traškesnė plutelė.

- Iškepusį pyragą ataušinti. Kuo ilgiau, tuo geriau :)

Skanaus!

surio pyragas 2

Comments

( 2 comments — Leave a comment )
irisecka
Mar. 17th, 2013 06:37 pm (UTC)
классный! так говоришь остывший вкусней... придется проверить:)
dailona
Mar. 17th, 2013 09:14 pm (UTC)
Прятать надо глубоко - сильно вкусно пахнет))
( 2 comments — Leave a comment )