?

Log in

No account? Create an account

Previous Entry | Next Entry

Bandelės "Parker House"

arba PRADŽIOJE BUS DAUG PILSTYMO, JEI DOMINA TIK BANDELĖS IŠKART ŽIŪRĖKITE PO "KUTU"

bandeles Parker House 1

/vos vos praveria duris ir atsargiai įkiša galvą/ ...laaaba dieeena... Ar čia dar yra gyvų?.. Aaapči! /čiaudo nuo dulkių ir brauko nuo savęs voratinklius/ Jooo, apleidau šiek tiek savo briedų kampelį. Bet galvojau apie jį daug, labai daug. Manau, jau laikas būtų viską sudėlioti į savo vietas. /ryžtingai ima į rankas dulkių skudurą ir šluotą/ Pradedu.

1.   Visų pirma - sugedo mano ištikimasi fotikas. Arba susirgo iš širdgėlos, nes visai jį apleidau įsitraukusi į instagraminį žaidimą. Aparatas bus sutaisytas, Instagramas - ... negaliu aš jo mesti, man jis patinka! Tiesiog pasistengsiu mažiau instagraminti (ups, rodos manyje vėl atsibunda pažadukas...). Ir daugiau fotografuoti fotiku, o ne telefonu. Check, einam toliau.

2.   Dabar apie labiausiai paskutiniu metu mane nuliūdinusį dalyką. Kolegės maisto tinklaraštininkės aptiko "nuostabų" receptų puslapį, kuriame daugybė įdomių įrašų su gražiomis nuotraukomis. Tik vienas trūkumas - visi receptai ir paveikslėliai PAVOGTI iš asmeninių blogų. Tame tarpe ir iš mano blogiuko.

Net nežinau, kaip apibūdinti tokį veiksmą... Vieni žmonės gamina, fotografuoja, tvarko nuotraukas, ruošia įrašą - patikėkit, tam reikia nemažai laiko, pastangų ir, svarbiausia, dalelės širdies. O atsiranda kiti gudručiai, kurie visa tai atlieka dviem mygtuko paspaudimas "copy/paste", tuo pačiu apvogdami pirmuosius žmogelius, nuvertindami jų nuoširdų darbą.

Pikta? Galbūt. Bet labiau liūdna ir skaudu. Ir kažkaip nesinori daugiau ruošti naujos medžiagos tokiems gudručiams - kopijuotojams. Puslapio pavadinimo su vogtomis grožybėmis neminėsiu, kad nedaryčiau jiems reklamos. Kol kas.

Ooo, jei atsirastų protingas ir, svarbiausia, GERAS žmogus, kuris paprotintų mane, silpnai raštingą (kompiuteriniuose reikaluose) moteriškę, kaip apsaugoti nuotraukas nuo "gudručių"! Nesijuokit, juk niekas nedraudžia kartais pasvajoti garsiai...

3.   Kiekvienam tinklaraštininkui ankščiau ar vėliau kyla klausimas: kodėl aš rašau šitą blogą? kam jis reikalingas? ar verta?.. Anksčiau maniau, kad tai tam tikra poza, bet dabar (kaip sakoma "paskutinių įvykių šviesoje") tokie klausimai kilo ir man.

Nerašysiu visų savo apmąstymų, jie tikrai niekam neįdomūs. Parašysiu tik tai, ką supratau - šitas mano briedų kampelis reikalingas man ir mano draugams. Man jis reikalingas kaip patikima receptų knyga (nes turiu kvailą įprotį rašyti ant popieriaus lapelių ir po to juos pamesti) bei šiaip reikalingų daikčiukų saugykla. Kam draugams reikalingas mano blogas? O ką aš žinau, jų ir klauskit.

Tai va, šitų dviejų priežasčių man pilnai pakanka. Gali būti, kad šiek tiek keisis blogo turinys ar forma, bet mano briedo nesumažės, nesidžiaukit iš anksto. Sveikinu save, priėmus šį rimtą sprendimą ir  einu vykdyt pažadų, t.y. rašyti recepto.
-------------------------

Na va, dabar, kai visos mano blogo pakampės išblizgintos, iki pilnos laimės trūksta tik ko nors skanaus. Bus nuostabios Parker House bandelės. Ypatingai skanios, sakyčiau, elegantiškos bandelės, tiekiamos pusryčiams Bostono viešbutyje "Parker Haus".


"PARKER HAUS" BANDELĖS

300g miltų
140 ml pieno
1 a.š. sausų mielių
60g sviesto
1/2 a.š. druskos
1 kiaušinis
2 v.š. cukraus

 - 70 ml pieno šiek tiek pašildyti, supilti į jį mieles ir 1 v.š. cukraus, permaišyti, palikti 15 min., kol suputos.

 - Likusius 70 ml pieno pašildyti truputį daugiau, supilti antrą šaukštą cukraus, 30g sviesto, įmušti kiaušinį ir gerai išmaišyti.

 - Sumaišyti pieną su mielėm bei pieną su kiaušiniu, supilti visus persijotus su druska miltus ir užminkyti tešlą.

 - Ant miltais pabarstyto stalo minkyti tešlą apie 10 min., kol ji taps elastinga ir nelips prie rankų. Tuomet tešlą įdėti į didelį dubenį, uždengti rankšluosčiu ir palikti 1,5-2 val., kol ji padidės dvigubai.

 - Pakilusią tešlą perminkyti ant miltais pabarstyto stalo ir iškočioti 20x40 cm stačiakampį. Stačiakampį padalinti į 16 dalių (4 stulpeliai/4 eilutės).

 - Atsimenat, dar turėjo likti 30g sviesto? Taigi, tą sviestą reikia ištirpinti ir juo sutepti tešlą. Išnaudoti tik pusę sviesto, t.y. 15g, likusieji 15g bus reikalingi vėliau. O tada kiekvieną mažą stačiakampį sulenkti į tris dalis, sudėti ant kepimo popieriumi išklotos skardos ir palikti pusvalandžiui. Štai taip:

bandeles Parker House 2

 - Pailsėjusias ir paaugusias bandeles aptepti likusiu sviesti (dabar jau galima išnaudoti viską) ir kepti iki 180°C iš anksto įkaitintoje orkaitėje 25 min.

 - Iškepusias bandeles uždengti rankšluosčiu ir palikti šiek tiek ataušti. Tuomet jos bus minkštos ir dieviškai skanios.

bandeles Parker House 3   bandeles Parker House 4

Bandelės tikrai ypatingos ir vertos daugiau dėmesio, todėl prie jų dar grįšiu. Kada nors. Kai bus mažiau prisikaupę dulkių :)

Skanių bandelių ir lengvų sprendimų!

Comments

( 4 comments — Leave a comment )
ext_1680857
Aug. 25th, 2013 08:46 pm (UTC)
Vajei kokios minkstos ir purios :) Tikrai pusryčiams, atrodo, tobulos
dailona
Aug. 25th, 2013 09:20 pm (UTC)
Taip, jos tokios ir yra - minkštos ir purios. Ir dar švelniai sviestinio skonio... Prie kavos puodelio tikrai tobula :)
Veronika Volkovaite
Aug. 28th, 2013 09:06 pm (UTC)
Labai malonu, kad grizai :))))kadangi man truksta fantazijos, man laabai patikti tavo bloggas :)))as darbe vis stebinu ir stebinu kepiniais be miltu pvz :Ddabar noriu pyrago! :))
dailona
Aug. 29th, 2013 06:19 am (UTC)
Ačiū, Veronika :*
Pageidavimą supratau, ieškosim pyrago be miltų! :)
( 4 comments — Leave a comment )