?

Log in

No account? Create an account

Previous Entry | Next Entry

Moliūgų sausainiai

DSC_6480_wm

Kaip visada - labai paprasta ir skanu. Ir kaip visada kepiau iš trigubos normos. Žinot kiek gavosi sausainių? "Belenkiek" sakytų Deivis, o aš pasakysiu - užteko trim dienom! Ir kas įdomiausia, po dienos sausainiai buvo dar skanesni, kaip tiksliai pastebėjo vyras, skoniu priminė plikytus sausainukus.

Originaliame recepte turėjo gautis kočiojama tešla, iš kurios reikėjo formelėmis išpjaustyti sausainius. Tiesą sakant, kad ir kiek papildomai dėjau miltų, man gavosi tirštos košės konsistencijos tešla, apie jokius kočiojimus nė kalbos negalėjo būti. Todėl tiesiog šlapiu arbatiniu šaukšteliu dėjau tešlos kauburėlius ant kepimo popieriaus ir taip kepiau. Gal dėl to ir gavosi panašūs į plikytinukus? Bet kokiu atveju, rezultatas patiko visiems!

MOLIŪGŲ SAUSAINIAI

300g moliūgo
180g cukraus
5 v.š. aliejaus
2 kiaušiniai
50g varškės
350g miltų
1 a.š. kepimo miltelių
paskaninti galima vaniliniu cukrumi ir cinamonu arba ryškesniais prieskoniais - kardamonais ir muskatais.

 - Moliūgą nulupti, supjaustyti gabalais, trumpai pavirti. Išėmus iš vandens sumalti blenderiu.
 - Kiaušinius išplakti su cukrumi, sudėti varškę, moliūgo tyrę, prieskonius.
 - Tuomet sudėti miltus ir kepimo miltelius, užminkyti tešlą. (Kaip minėjau, originaliame recepte turėjo gautis kočiojama tešla, man gi gavosi tiršta košė :)
 - Taigi, jei gavosi kieta tešla - iškočioti ją ir formelėmis išspausti sausainiukus. Jei tešla minkšta - šlapiu arbatiniu šaukšteliu išdėlioti tešlos kauburėlius ant kepimo popieriumi išklotos tešlos.
 - Kepti iki 180-190°C iš anksto įkaitintoje orkaitėje 15- 20 min., iškepusius sausainius atvėsinti ant grotelių.

Skanaus!

DSC_6482_wm   DSC_6496_wm

Comments

( 14 comments — Leave a comment )
(Anonymous)
Oct. 13th, 2013 07:09 pm (UTC)
O iš kur imtas receptas? Gal ne taip išverstas? :)
dailona
Oct. 13th, 2013 08:28 pm (UTC)
Su vertimu turėtų būti viskas gerai :) Kažkada seniai kažkur radau, verčiau pati. Bet va pagalvojau, gal moliūgas kaltas - gal maniškis buvo labiau vandeningas? Juk moliūgo dalis tešloje nemaža... Kitą kartą pasitaikys "sausesnis" moliūgas ir gausis kietesnė tešla. Bet ir šitie sausainiai buvo labai skanūs, tai jokių pretenzijų moliūgui neturiu :)
(Anonymous)
Oct. 17th, 2013 12:54 pm (UTC)
sausainukai
Man tokie sausainiai labia patinka. Nes nemegstu minkyt ir kociot :)Laukiu kol iskeps :)
dailona
Oct. 17th, 2013 04:32 pm (UTC)
Re: sausainukai
Visiškai sutinku! Šaukštu dėlioti žymiai patogiau ir greičiau nei kočiot :)
Labai tikiuosi, kad sausainiai patiks :)
Veronika Volkovaite
Oct. 21st, 2013 03:10 pm (UTC)
Ojej kokia fantastika dar vienas receptas i mano moliuginiu patiekalu favoritus :))))bandysiu bandysiu bandysiu!!!! :))))
dailona
Oct. 21st, 2013 03:20 pm (UTC)
Taip, Veronika, jie labai skanūs. Bet viena sąlyga - kepk daug, kitaip pasigailėsi :)))
Veronika Volkovaite
Oct. 30th, 2013 11:03 pm (UTC)
Turiu pripazinti, kad bandziau tesla uzmaisyti kelis kartus, bet nesigavo :((per skysta teko blynus kept..nesupratau kaip cia man taip..
dailona
Oct. 31st, 2013 06:25 am (UTC)
Aha, matai, matyt ir pas tave labai šviežas moliūgas buvo. Neseniai kaip tik per teliką girdėjau, nuskintas moliūgas pradeda džiūti ir netenka daug drėgmės.
Aš tiesiog tol papildomai dėjau miltų, kol tešla tapo nelabai skystos košės konsistencijos. Kiek tiksliai pridėjau miltų negaliu pasakyt, nes nematavau. Bet tikriausiai daug, nes ir sausainių gavosi labai daug :)
Malvina Petronyte
Dec. 5th, 2013 11:16 am (UTC)
Šiandiena ir aš išbandžiau gaminti šiuos sausainukus :) Tešla ir man gavosi poskystė, teko dėti daugiau miltų nei nurodyta... Bet va mano moliūgas jau tikrai nebuvo tik ką nuskintas: jis ir namie jau gal daugiau nei mėnesį kampe stovėjo, ir supjaustytas šaldytuve spėjo pabūvoti... :) Nors mano atveju, tai net nesu tikra, ar ne per daug pridėjau moliūgo, nes grynai iš akies jo dėjau :D :D Tačiau nepaisant "netobulos" tešlos konsistencijos, sausainiai iš tiesų gavosi skanūs, o svarbiausia, pakankamai skalsūs ir vienu ypu tikrai nesuvalgysi 10 jų ar net daugiau :D
dailona
Dec. 7th, 2013 10:51 am (UTC)
Svarbiausia, kad rezultatas gavosi geras! Teks kitais metais vėl kepti šituos sausainius ir tiksliai nustatyti miltų kiekį :)
(Anonymous)
Nov. 1st, 2014 11:04 pm (UTC)
sausainukai
O ties kuria vieta tie 5 saukstai aliejaus dedasi, nes recepte neparasyta:(
dailona
Nov. 2nd, 2014 04:21 pm (UTC)
Re: sausainukai
Dažniausiai vienu metu sumaišomos visos šlapios/skystos sudėtinės dalys (tame tarpe ir aliejus), o atskirai sausi produktai. Nors šiuo atveju didelio skirtumo nėra - galima suplakti su kiaušiniais/moliūgais arba įpilti pačioj pabaigoj.
(Anonymous)
Oct. 18th, 2015 12:48 pm (UTC)
Taigi
Taigi moliūgai būna skirtingų rūšių. Kai kurie - mažai vandeningi. Kai kurie itin kvapnūs, kai kurie - ne taip. Taigi.
dailona
Oct. 18th, 2015 05:59 pm (UTC)
Re: Taigi
Taigi taip, ne kitaip :)
( 14 comments — Leave a comment )