?

Log in

No account? Create an account

Previous Entry | Next Entry

Šokoladinis dietinis keksas

arba BEVEIK BRAUNIS, BET VIS TIEK DIETINIS

keksas dietinis 2

Dabar tvarkau nuotraukas ir šoniniu regėjimu stebiu, kaip vyras ir sūnus vienas po kito vis prieina prie virtuvės stalo ir atsipjauna MANO DIETINIO kekso. Į prašymą palikti man nors kelis gabalėlius ryte prie kavos, gaunu pasiūlymą paslėpti tai kas liko, nes kitaip kava bus be kekso. Einu paslėpsiu ir tada rašysiu toliau.

Na va, kekso likučiai saugūs, galime ramiai kalbėtis toliau. Apie ką aš čia kalbėjau? Aaa taip, apie keksą. Jis nuostabus. Jis beveik braunis. Jis DIETINIS! (be miltų, be riebalų, gali būti ir be cukraus) Ir jis labai, labai šokoladinis! O tokia smulkmena, kad jis paprastas kaip trys kapeikos yra savaime suprantama. Dabar beliko tik parašyti receptą, prašom!

ŠOKOLADINIS DIETINIS KEKSAS
kepimo forma 10x23 cm

6 v.š. avižinių sėlenų
4 kiaušiniai
180 g liesos varškės
6 v.š. lieso pieno miltelių
4 a.š. tikrai geros kakavos
1 a.š. kepimo miltelių
pagal skonį saldiklio ar kitokio cukraus pakaitalo (aš tiesiog dėjau 5 a.š. cukraus, nes nemėgstu saldiklių)

Visus produktus sudėti į dubenį, gerai išmaišyti. Tešlą supilti į silikoninę kepimo formą ir kepti iki 200°C iš anksto įkaitintoje orkaitėje 30-35 min. Iškepusį ataušinti ant grotelių.

SKANAUS IR MĖGAUKITĖS FANTASTIŠKU SKEKSU BE JOKIŲ SĄŽINĖS PRIEKAIŠTŲ!

keksas dietinis 1   keksas dietinis 3

Comments

( 8 comments — Leave a comment )
(Anonymous)
Jul. 29th, 2014 10:32 am (UTC)
Raminta
Deje, nesuprantu ką padariau negerai, bet viska ismeteme :((( beskonis visai :/ labai gaila, nes tokiu receptuku ir ieskau :)
dailona
Jul. 29th, 2014 10:42 am (UTC)
Re: Raminta
Viską darėte taip, kaip recepte parašyta: dėjote pieno miltelius ir kakava? O kokią kakavą naudojote? Jei paprastą iš parduotuvės, tai nenuostabu, kad beskonis gavosi. Nes šitam kepinyje viskas priklauso nuo kakavos kokybės. Recepte yra nuoroda, kur yra gera kakava :)
Dar įdomu: dėjot cukrų ar saldiklį? Aš dariau su cukrumi.
(Anonymous)
Feb. 9th, 2015 04:37 pm (UTC)
Kristina
O kas yra gera kakava? ivardinkit pavadinima
dailona
Feb. 9th, 2015 04:57 pm (UTC)
Re: Kristina
Recepte yra nuoroda, kur galima įsigyti geros, tikros kakavos, kurią visada naudoju. Štai šita: http://www.delona.lt/239,kakava-100g.html
(Anonymous)
Feb. 9th, 2015 08:19 pm (UTC)
O pieno miltelius perkat?
dailona
Feb. 9th, 2015 09:00 pm (UTC)
Taip. Lieso pieno milteliai iš ten pat, iš kur ir kakava: http://www.delona.lt/352,lieso-pieno-milteliai-400-g.html
(Anonymous)
Feb. 16th, 2015 04:57 pm (UTC)
Raminta
Taip, dejau delonos kakava, ir mieno miltelius is ten :) saldikliu niekada nenaudoju, tik cukru... tikrai nesuprantu kodel gavosi beskonis, pirma karta taip. Gal kupinesnius saukstus reikejo deti, jau neatsimenu kokio pilnumo jie buvo ;) na bet kokiu atveju tikiu, kad buvo skanus, kai Jums gavosi ;)
dailona
Feb. 17th, 2015 08:27 am (UTC)
Re: Raminta
Labai gaila, kad nesigavo, nes pyragas tikrai įdomus. Jei būtų patikęs tik man, tai dar nebūčiau taip įsitikinus, nes mano skonio receptoriai gali būti įvairių eksperimentų pagadinti :) Betgi mano vyriškiai kapojo patenkinti, o jie labai tradicinių skonio pažiūrų :) Šiom dienom planuoju kepti dar kartą, pamatuosiu kiek tie šaukštai pas mane sveria :)
( 8 comments — Leave a comment )