?

Log in

No account? Create an account

Previous Entry | Next Entry

Varškės keksas

keksas 1    keksas 2

Šiandien ryte apturėjau nuostabius pusryčius: kava su pienu ir cinamonu ir dvi riekės šito puikaus kekso. O kodėl? O todėl kad vakar buvau labai gudri ir iškepiau iškart dvigubą normą. Vieną keksą šeimyna smagiai sutaršė vakare, o kitas liko šiandienai. Ir kas įdomiausia, jis buvo dar skanesnis nei vakarykštis!

VARŠKĖS KEKSAS

150 g miltų
75 g sviesto
160 g cukraus
130 g varškės
50 g šokolado lašų
2 kiaušiniai
0,5 a.š.kepimo miltelių
0,5 a.š. druskos
1 v.š. cukraus pudros apibarstymui (nebūtinai)

 - Varškę pertrinti per sietelį. Sąžiningai prisipažinsiu, kartais šitą punktą praleidžiu. Bet jei reikia tOObulo kekso, vis tik reikėtų nepatingėti ir pertrinti tą varškę.
 - Cukrų mikseriu suplakti su sviestu, sudėti varškę ir plakti toliau. Vis dar plakant sudėti kiaušinius.
 - Miltus persijoti su druska ir kepimo milteliais, suberti į plakamą masę. bebaigiant plakti sudėti šokolado lašiukus.
 - Paruoštą tešlą sudėti į kepimo formą. Apie kepimo formas: vieną keksą kepiau silikoninėje kepimo formoje, kurios niekuo netepiau. Kitam keksui paėmiau metalinę kekso formą ir išklojau ją kepimo popieriumi, taip pat be jokių tepimų. Abiem atvejais iškepė puikiai ir taip pat gerai išsiėmė iš formų.
 - Kepti iki 170°C iš anksto įkaitintoje orkaitėje 60 min. Iškepusį ataušinti ant grotelių ir apibarstyti cukraus pudra.

SKANAUS IR VALGYKITE KEKSUS PUSRYČIAMS!

varskes keksas

varskes keksas 2

Posts from This Journal by “varškė” Tag

Comments

( 6 comments — Leave a comment )
(Anonymous)
Feb. 2nd, 2015 08:54 am (UTC)
Neisejo
Gaila,bet nesigavo man sitas keksas.. Dejau viska kaip reikia, bet kadangi tesla buvo ziauriai skysta, tai dejau dvigubai daugiau miltu nei reikia, ir vistiek neiskepe, nors kepiau beveik 2 val., viduje vistiek liko tesla, o i keksa nepavirto.. :/
dailona
Feb. 2nd, 2015 09:22 am (UTC)
Re: Neisejo
Tiesą sakant, labai keista... Tešla ir turi būti skystoka. Nebent varškė buvo labai vandeninga, tuomet galėjo gautis "žiauriai" skysta. Bet pridėti dvigubai miltų - net nežinau ką pasakyti :)
Ir dar labai keista, kad kepant 2 valandas tokį neperdidžiausią keksą, viduje liko tešla? Ar Jūsų orkaitė tikrai gerai laikspnius rodo? Man per 2 valandas sudegtų garantuotai :) Beje, visada naudoju kaitinimą viršus+apačia.
Keksas tikrai nesudėtingas, tik, kaip ir visiems keksas, labai svarbu tikslūs kiekiai. Čia matavimas "iš akies" netinka, reikia naudotis svarstyklėmis.
Vis tik manau, kad nereikėjo dvigubinti miltų kiekio ir pasitikrinti kaip kaista orkaitė. Gal galima pakelti temperatūrą iki 180 laispnių, bet ne daugiau. Arba dar vienas variantas - pabandykite ne vieną didelį keksą, o daug mažiukų keksiukų. Taip turėtų iškepti.

Edited at 2015-02-02 09:23 am (UTC)
(Anonymous)
Jul. 6th, 2015 01:28 pm (UTC)
Akvile
O iš tiek tešlos išeina 2 keksai?
dailona
Jul. 7th, 2015 06:03 pm (UTC)
Re: Akvile
Dviems keksams reikėtų imti dvigubą normą.
(Anonymous)
Dec. 20th, 2015 08:14 pm (UTC)
Super
Labai skanus keksas gavosi. Tešla išėjo tikrai neskysta - gana kietoka, bet rezultatas puikus. Vietoje šokolado naudojau razinas.
Maišiau dvigubą normą, kad du keksus turėčiau (veiną namiškiams, kitą - į darbą), bet pamiršau padvigubint kiaušinių. Kai susigaudžiau, pirmasis keksas jau buvo orkaitėje. Antrajam primaičiau dar vieną kiaušinį, bet abu gavosi labai skanūs. Tasai su mažiau kiaušinio gal net geresnis.
Ačiū už receptą. :)
dailona
Jan. 9th, 2016 08:52 pm (UTC)
Re: Super
Nuoširdžiai džiaugiuosi, kad patiko receptas! Dėkoju už atsiliepimą :)
( 6 comments — Leave a comment )