Dailona (dailona) wrote,
Dailona
dailona

Moliūgų sviestas / Pumpkin ButterApie pavadinimą. Nesu tikra, kad šitą reikalą teisinga vadinti sviestu. Jeigu yra tikslesnis vertimas, būčiau dėkinga už patarimą.

Dabar apie patį sviestą. Kai pamačiau receptą (recepto šaltinis), pirma mintis - reikia išmėginti! Ką čia terliotis su tokiu mažu kiekiu, reikia dvigubint normą iškart! Kai išvirė, nekantraudama paragavau ir... ir... labai nusivyliau... Kažkokia neaiški moliūgų košė, saldi kaip belen kas ir prieskonių beveik nesijaučia. Aj, tiesa, dar į šaldytuvą įdėt reikia! Įdėjau, palaikiau 30 min., vėl paragavau. Hmmm, tikėjausi bus "WOW!" o čia gavosi toks "nu kąąą aš žinauu..." Pastačiau atgal į šaldytuvą ir užmiršau.

Po kelių dienų atsitiko kažko noriu. Atsidarau šaldytuvą ir naršau žvilgsniu. Aha, čia ta neaiški moliūgų košė... Ok, nelabai skanu, daug neprisivalgysiu - tinka. Užsitepu ant trapučio, atsikandu ir - WOW! Skanu! Pasirodo, šitam reikalui reikia laiko subręsti.

Dabar kas rytą/vakarą prie kavos/arbatos valgau trapučius su moliūgų sviestu ir džiaugiuosi, kad neišmečiau jo susinervinusi (taip taip, aš taip moku). O dar labai skanu su sūriu. Ir su bandelėm, ir su skrebučiais.

Moliūgų sviestas jau į pabaigą, galvoju gal dabar atėjo eilė išbandyti obuolių sviestą?

MOLIŪGŲ SVIESTAS

1 puodelis moliūgų tyrės
2 v.š. medaus
0,5 v.š. meduolių prieskonių (naudojau šituos)
1 a.š. cukraus
7,2 g želatinos

Viską gerai išmaišyti ir kaitinti ant mažos ugnies apie 5 minutes. Masę visą laiką maišyti ir stebėti, kad neužvirtų. Vėliau supilti į stiklainį ir laikyti šaldytuve. Ragauti kitą dieną.

SKANAUS! IR ATSIMINKITE, MEILĖ NE VISADA BŪNA IŠ PIRMO ŽVILGSNIO. KARTAIS PRIREIKIA ANTRO, ARBA NET TREČIO :)

Tags: desertas, moliūgas, plepu-plepu, receptas, uogienė, užkandžiai
Subscribe

Posts from This Journal “uogienė” Tag

 • Duona su jogurtu duonkepėje

  Kai turi gerus pagalbininkus, tai ir darbas sekasi. Duoną iškepti padėjo mano ištikimoji duonkepė, o fotografuojant turėjau dvi…

 • Morkų pyragas

  arba VIRTUVĖS KINO SALĖ Morkų pyragas ir Afrikoj yra morkų pyragas. Paprastas paruošimas, puikus skonis, garantuotas rezultatas. Nėr…

 • Pyragas "12" - antras dublis

  Neslėpsiu - visada labai džiaugiuosi, kai žmonės naudojasi receptais iš mano blogo. Ir taip pat nuoširdžiai pergyvenu, jei kažkas…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments