?

Log in

No account? Create an account

Previous Entry | Next Entry

Lydytas sūris iš varškės

     


Pažadu, jei išbandysite šį receptą, šildymo kaina sumažės dvigubai. Juokauju. Šildymo kaina liks ta pati, bet lydyto sūrio parduotuvėje daugiau tikrai nepirksite!

Nesu užkietėjusi sveikuolė, kuri  valgo tik savo užaugintą ir pagamintą maistą. Bet produktų etiketes parduotuvėje studijuoti mėgstu. Puikiai žinau, kad ne visi E yra baubai, dalis jų visiškai nekalti. Tačiau:

 - Parduotuvinis tepamas lydytas sūris sudarytas iš 10 ir daugiau ingredientų, kurių funkcijų nevisai suprantu, o maniškis tik iš 5 labai paprastų dalių.
 - Paruošti užtrunka tik 10 min.
 - Skonį prieskoniais galiu susiderinti pagal save.
 - Kaina dvigubai - trigubai mažesnė (gal vėl ką nors apie šildymą leptelėt? Aj tiek to... :)

Savo motyvaciją išdėsčiau, dabar apie patį sūrį ir jo gamybą. Perskaičiau nemažai receptų ir kaip visada viską supaprastinau. Taigi, reikės tik rundeliuko (kaip man patinka šitas žodis!) ir blenderio.

Apie prieskonius. Išbandžiau daug variantų. Man nepatiko su šviežiais žalumynais, žymiai geresnį skonį suteikia džiovinti prieskoniai. Prieskoniai naudojami pagal kiekvieno skonį, bet aš rekomenduočiau būtinai žiupsnelį ciberžolės (matot kokia graži geltona spalva?), mišinį "Sviestelis" ir mišinuką su alyvuogėmis. Tai mano topas. Dar gerai tiktų su pomidorais ("Mozarella Tomate" ir "Bruchetta su pomidorais"), mėgstantiems aštriau galima įberti šiek tiek kajeno pipirų. Žodžiu, verdant reikia ragauti ir burti.

LYDYTAS SŪRIS IŠ VARŠKĖS

400 g varškės (tinka bet kokia - esu naudojus ir kaimišką, ir liesą iš parduotuvės)
50 g minkšto sviesto
1 kiaušinis
1 a.š. sodos
druska, prieskoniai pagal skonį

 - Į puodą sudėti visus produktus, išskyrus prieskonius ir permalti blenderiu.

 - Pastatyti puodą ant nedidelės ugnies ir maišant kaitinti, kol varškė pradės lydytis. Tuomet prasideda burtai su prieskoniais: beriam - maišom - ragaujam - vėl beriam ir t.t.

 - Ilgai virti nereikia. Tik pasirodžius pirmiesiems burbulams, nuimti nuo ugnies, perpilti į laikymo indą ir atvėsinti. Toks sūris bus kreminės konsistencijos, lengvai tepsis. Jei reikia labai tiršto, pjaustomo sūrio, pavirti truputį ilgiau.

TEPAM ANT DUONOS IR VALGOM SU MALONUMU!
ARBA NEŠAM INDELĮ BENDRADARBIAMS IR GIRIAMĖS :)


Posts from This Journal by “užkandžiai” Tag