?

Log in

No account? Create an account

Previous Entry | Next Entry

Keptuvėje troškinta vištiena

   

Skubiai užsirašau šitą receptą, nes pati bijau pamiršti. Jis tiesiog tobulas! Netikit? Štai, prašau, nenuginčijami įrodymai:

1.   Reikalingi produktai labai paprasti ir namie yra praktiškai visada, tik vištienos pasirūpinkit.
2.   Viskas ruošiama labai lengvai ir tereikia vienos gilesnės keptuvės.
3.   Svarbiausia - LAIKAS! Tik 45 minutės ir vakarienė/pietūs su pageidaujamu garnyru ant stalo.
4.   Jeigu valgytojų mažiau nei 8 žmonės, vadinasi pasigaminote kelioms dienoms :)

Apie skonį nerašysiu nieko, nes patys žinote, kaip tai skanu - minkšta, sultinga, kvapni vištytė su bulvėmis/ryžiais/makaronais ir padažu. Beje, pas mane taip ir būna: kadangi trims mėsos valgytojams šitos porcijos užtenka trims dienoms, tai pirmą dieną garnyrui būna makaronai, antrą - bulvės, o trečią - ryžiai.

Tarp kitko, fotografuodama šitą patiekalą pagalvojau, kad jis labai tinkamas naująjam mokyklų valgyklų meniu - tausojantis gaminimo būdas, jokių džiūvėsėlių apvoliojimui, daržovės, praktiškai jokių papildomų riebalų. Betgi ne, mokyklose ir darželiuose reikia vaikams duoti -  "žemaičių blynų su cinamonu pagardintu lęšių įdaru ir apipiltų česnakiniu padažu". Kaip manote, kuris valgis labiau patiktų vaikams?

p.s. Aš ne prieš lęšius. Aš prieš česnako ir cinamono derinius vaikų maiste.


KEPTUVĖJE TROŠKINTA VIŠTIENA

apie 10 gabalėlių vištienos (tai gali būti blauzdelės, pusiau perpjauti ketvirčiai, krūtinėlės su kaulu gabalėliai ir pan.)
1 svogūnas
3-4 česnako skiltelės
1 didelė morka
1 saldi paprika
1 v.š. aliejaus
prieskoniai: druska, pipirai, mėgstami prieskoniai vištienai (aš naudojau štai šituos: prieskonių mišinys "ČESNAKINIS" ir PAUKŠTIENOS PRIESKONIUS BE DRUSKOS)

 - vištieną, jei reikia, supjaustyti stambiais gabalais (ketvirčius pusiau, jei visa krūtinėlė su kaulu - į 6 dalis). Įtrinti druska ir prieskoniais ir trumpam palikti pasimarinuoti.

 - Susmulkinti svogūną ir česnaką. Įkaitinti gilesnę keptuvę, įpilti 1 v.š. aliejaus ir pakepinti svogūną su česnaku 4-5 min. ant nedidelės ugnies.

 - Morką sutarkuoti burokine tarka, sudėti prie svogūno, apkepinti kartu.

 - Saldžią papriką taip pat supjaustyti kubeliais ir sudėti į keptuvę. Viską dar 5 min. pakepinti.

 - Vištienos gabalėlius sudėti į keptuvę ant daržovių ir užpilti vandeniu taip, kad beveik pilnai apsemtų vištieną. Uždengti keptuvę dangčiu ir troškinti 30 min (po 15 min kiekvieną vištienos gabalėlį apversti kita puse).

 - Per tą laiką, kol troškinasi mėsa, pasiruošti norimą garnyrą ir/ar salotas - pusvalandžio viskam užteks!

 - Prieš patiekiant, patikrinti ar vištiena jau išsitroškinusi - įbesti šakute vieną gabalėlį pačioje storiausioje vietoje: jeigu veržiasi rausvos sultys  - dar kurį laiką patroškinti, jei sultys skaidrios, baltos - jau galima valgyti.

SKANAUS VISIEMS IR VISADA!


Posts from This Journal by “vištiena” Tag

Comments

( 10 comments — Leave a comment )
(Anonymous)
Sep. 20th, 2018 01:23 pm (UTC)
Pritariu ir žaviuosi!
Puikūs komentarai, nuostabios nuotraukos! Ačiū!

Cinamoniniai žemaičių blynai su česnakiniu padažu! Džyyyyzus :D
dailona
Sep. 20th, 2018 01:34 pm (UTC)
Re: Pritariu ir žaviuosi!
Pastaruoju metu kraupstu žiūrėdama į darželinukų ir moksleivių maistą. Kodėl reikia išradinėti kažkokius keistus derinius ir daryti visiškus marmalus?! Juk tiek yra paprastų, skanių patiekalų, kuriuos tereikia šiek tiek pakoreguoti sveikesnės mitybos link...

Dėkui už nuotaikingą atsiliepimą :)
(Anonymous)
Sep. 21st, 2018 02:12 pm (UTC)
Re: Pritariu ir žaviuosi!
Atsiliepčiau daug sykių, bet niekaip neišmokstu livejournale komentuoti.

Tai žinokite, kad nuolat stebiu ir gėriuosi, ir dažnai semiuosi įkvėpimo! Go! Go! Go! :-)
anaiptol
Sep. 26th, 2018 01:09 am (UTC)
atrodo apetitiškai, bet o ką daryti žmonėms, kurie paprikų, nei saldžių, nei aštrių nemėgsta?:) na, ir svogūnų bei česnakų smūgio prisibijo:))) ar "beveik nieko nesijaučia", kaip sakydavo vaikystėje mums, kai rankiodavom slidžius svogūnų gabalus iš kokių troškinių?..

aš dar turiu klausimą apie sausainius, bet geriau klausimus dėlioti po vieną, kaip yra nustatęs Štirlicas.
dailona
Sep. 26th, 2018 08:57 am (UTC)
Įdomu, kodėl beveik visi vaikystėje nemėgsta svogūnų ir paprikų? Kas ten TOKIO baisaus?
Jeigu paprikos neina, galima tiesiog įdėti daugiau morkų. Svarbiausia gaminimo principas: pakepinam toleruojamas daržoves, ant jų sudedam vištieną, užpilam vandeniu ir troškinam.
Ir tikrai svogūnų beveik nesijaučia :) Susitroškina jie. Kartą vietoj svogūnų dėjau porus - buvo irgi skanu.
Nagi nagi, kas ten apie sausainius?...
anaiptol
Sep. 26th, 2018 12:44 pm (UTC)
gal todėl, kad jie neskanūs?:D o paskui suaugę įteigia, kad sveika valgyti, tada prie skonio priprantama. skaičiau, kad taip vyksta su kartumo turinčiomis daržovėmis: maži vaikai jas spjauna, ir tik po kelinto ar keliolikto karto pripranta. o tie, kuriems neteigia, neverčia ir neparina, taip ir lieka besvogūniai.
bėda, kad manęs tiek nevertė, jog iš termiškai apdorotų daržovių, ko gero, mėgstu tik pomidorus. ir dar jie sveika:)))
žalių valgau daugiau, į sriubą ar grybienę, aišku, dedu, - o paskui išimu.

va morkų virtų irgi nepakenčiu, bet morkos ne paprikos, savo skonio taip nedalina, ir gal nuo troškinio nuėmus, būtų visai nieko.
anaiptol
Sep. 26th, 2018 12:47 pm (UTC)
apie sausainius: morališkai rengiuosi labdaringai mugei prieš kalėdas. priviriau uogienių mažuose indeliuose (manau, turi būti skanu:), dar šį tą turiu minty, bet paprastai ir kepinių būna. tai va, man būtų gerai žinoti kokį receptą, kuriam nereikia ilgų ir sudėtingų preliudijų, be to, fiziškai nevarginantį (kapoti tešlą, išsukti sviestą), kuriame yra gal koks vienas "įdomus ingredientas", ir kad savaitę dvi pagyventų iškepti... nežinau, ar tokių būna:)
jei būna, pasibandyčiau iš anksto, kad jau gruodį nereiktų lakstyti.
dailona
Sep. 26th, 2018 04:00 pm (UTC)
Perskaičius iškart dingtelėjo mintis - GARSTYČIŲ SAUSAINIAI! Super paprasti ir negendantys produktai, net tešlos kočioti nereikia ir vienas "įdomus ingredientas" - garstyčios (žiemą kaip tik!)
Receptas štai čia: https://dailona.livejournal.com/87331.html
Beje, sausainiai labai madingi - veganiški :))))
anaiptol
Sep. 26th, 2018 05:58 pm (UTC)
o, gera mintis:) reikės pabandyti ir su formelėmis išspausti, kad būtų "kaip iš kulinarijos":D taip bobutė sakydavo apie pavykusį namų gaminį, galite įsivaizduoti.
dailona
Sep. 26th, 2018 06:20 pm (UTC)
:))) aha, manęs vyras kartais prašo iškepti "valgyklinių kotletų" :)))
Bet nežinau kaip ten gausis su ta kulinarija ir formelėmis, mat tešla gaunasi labai keistos konsistencijos, primena kinetinį smėlį. Lyg ir vientisa, bet bandant iškočioti laštą byra. Todėl tiesiog pirštais atsižnybiu po gabalėlį ir rankose formuoju rutuliukus ir lengvai suploju. Man rodos, tai netgi greičiau.
Vienžo, reikia bandyti :)
( 10 comments — Leave a comment )